Ruski biatlon Yana Romanova: biografija in kariero v športu

Yana Romanova - znana ruska biatlonka, večkratni zmagovalec olimpijskih iger, svetovnih in evropskih prvenstev. Po koncu svoje športne kariere je prevzel mentorstvo in politične dejavnosti.

Ozadje

Yana Romanova S. se je rodil maja 1983 v mestu Kurgan. Ko je prvič videla smučarska tekmovanja, je bil odločen, da bo postal profesionalni športnik. Zelo rad, da bi dobili lepe Yana plastičnih smuči. Izvajanje teh sanj ni mogel preprečiti niti njena mati, ki je bil strah, da bo zaradi pogostih vadbo Yana imajo težave z akademsko delo.

Odkar otroštva je Romanov se je uveljavil kot zelo odgovorno športnika. Ona nikoli ni brez dobrega razloga ni zamudil vadbo, jasno upoštevati vsa navodila trenerjev.

Prvi korak v biatlonu

V biatlonu Yana Romanova je prišel pri 15 letih starosti. Ona je začel ukvarjati z avtobusom Valery Samsonovich Kondakov. Dve leti kasneje, na regionalnih tekmovanjih, mladi športnik opazil trener Anisimov Vladimir Semenovich, ki je dala Romanov svoji Omsk.

Tu John kombinirani proces usposabljanja s svojimi študijami na lokalni univerzi, kjer je študirala na inštruktorja športnega. Intenzivni tečaji niso bili zaman - dekle zelo kmalu prišli na prve uspehe v biatlonski progi.

junior ravni dosežki

2002 prinesel Yana Romanova prve dosežke in slavo. Ona je takoj planil v zgornjem trideset najboljših mladincev na svetu. Že v naslednjem letu, je ruska biatlonka uspelo zmagati srebrne medalje svetovnega prvenstva v sprintu in zasledovanju.

V štafeti Yana Romanova je prvič v svoji karieri, je bil zmagovalec mednarodnih tekmovanj. Po teh zmag je bil mladi biatlonka povabil na glavni ruski reprezentanci.

poklicna pot

Ko Romanov leta 2009 v zasledovanju osvojila bronasto medaljo na svetovnem prvenstvu v poletnem biatlonu, nato pa prejela isto nagrado za univerzijado baklo, je začela nastopati v svetovnem pokalu.

Prvenec Yana Romanova je potekala v 6. stopnji v italijanski Anterselva. V sprintu se je ruski postala trinajsta, in v zasledovanju - šestindvajsetega. Toda najboljši rezultat je bilo sedmo mesto na posamezni dirki na svetovnem prvenstvu v Östersundu.

V sezoni 2008/09 IANA Romanova ni uspelo, da si njihovi navijači boljše rezultate na svetovnem prvenstvu. Vendar je še vedno izkazalo, da je: na evropskem prvenstvu v Ufa biatlonu je bil prvi, drugi v sprintu, potem pa tretji - na dirki zasledovanje.

Olimpijska sezona začela zelo dobro za Romanov. Na drugi stopnji v avstrijski Hochfilzen ona in Sleptsova in Zaitseva Boulygina zmagal rele. Potem je bilo četrto mesto v "prostitutke" v slovenskem Pokljuki, in za njim drugo mesto v štafeti v Ruhpolding, Nemčija.

Hvala za dobre rezultate, Romanov postala del olimpijske reprezentance. Toda v Vancouvru, je nekoč prišel na progi: v posamezni dirki, je končal šele na šestem mestu med prvo deseterico.

Kljub katastrofalnem nastopu na olimpijskih igrah, je bil Ian sposoben končati sezono prvič za zmago na svetovnem prvenstvu. To se je zgodilo v Hanti Mansijsku na dirki sprintu.

V naslednjih treh sezonah Yana Romanova ni mogel priti na stopničke v svetovnem pokalu. Najboljši rezultat je bil enajsti na dirki zasledovanje v Lahtiju na Finskem.

Leta 2013, Romanov začeti resno usposabljanje za olimpijske igre v Sočiju. Sodelovala je v skoraj vseh fazah, redno pridobivanja kreditnih točk, in v Anterselva Sprint na petem mestu. Na olimpijskih igrah je IANA Romanova prvi devetnajstega v sprintu, in potem - triindvajsetega na dirki zasledovanje. Po tem je prišlo do napake v "prostitutke" - biatlonka končal šele v petdesetih letih. Kljub temu, trenerji zaupa Romanova v štafeti in brez napake. Skupaj z Zaitseva Shumilova in Viluhinoy Yana osvojil srebrno medaljo.

Po OI v Sočiju biatlonu potekala še eno sezono. Na svetovnem prvenstvu je redno pridobiva testnih točk, in v poskusni mešani štafeti v češkem Novem Mestu osvojil plazu zmago. Poleg tega je osvojil bron na svetovnem prvenstvu med vojsko v Boden.

V maju 2015 Yana Romanova odločil, da konča svojo kariero.

Vnesportivnaya aktivnost

Po upokojitvi biatlonu poti Ian ni poslovil od tega športa. Vzela položaj športnika-inštruktor športnih ekip za usposabljanje Centra.

Poleg tega, Ian S. Romanov se odločil poskusiti svojo roko na politiko. Leta 2016 je bila registrirana kot član predhodnega glasovanja o opredelitvi kandidata stranke "Združena Rusija" na volitvah v dumo. Na žalost, dobitnik srebrne medalje z olimpijskih iger v Sočiju, in tukaj je drugi z več kot 18% glasov.