Alex Mickle, Ukrajinski nogometaš: biografija, družina, šport kariero

Alex Mickle - znan sovjetski in ukrajinski nogomet. Je igral za reprezentanco ZSSR. Najbolj priljubljen je v Kijevu "Dynamo". Po končani športni karieri se je obrnil na coaching. V zadnjih dveh letih kot vodja reprezentance Ukrajine.

Na začetku svoje kariere

Alex Mickle rojena v Kijevu 30. marca 1963. Od otroštva, sem začutil potrebo, da sodelujejo v športu, predvsem v nogometu. Ko je obrnil starost, vpisanih v mladinski športni šoli. Kot vse fante Kijevu, sanjal o igranju za lokalno "Dynamo" (Kijev), Alexei in sanje.

Igranje za mladinsko ekipo je začela leta 1973. Alex mickle. Nogometaš igral kot vezni. Od 10 do 18 let, igralec igral za mlajše ekipe iz različnih let, ves čas pa na svinčnik iz funkcionarji odraslih "Dynamo". Leta 1981 je bil končno sprejet v igrah za prvo ekipo.

V Kiev "Dynamo"

V svoji debitantski sezoni v domačem klubu Mickle takoj debitiral v Premier League. Toda pogosto na igrišču ni bila navzoča - konkurenca je bila previsoka. Ekipa je bila ena od vodij sezone in kot rezultat, je osvojil 22 zmag v 34 tekmah, je izdala zmago v prvenstvu Sovjetske zveze. Najbliže Gonitelj - Moskva "Spartak" - zaostajajo za 7 točk. In to kljub dejstvu, da je bil v času zmage dani samo dve točki.

Leta 1982 je ponovil uspeh ni bilo mogoče, čeprav je bil "Dynamo" (Kijev) spet blizu prvenstvo. V zadnji krog Kijev premagal obisk Erevan "Ararat", z rezultatom 3: 2. Usoda zlatih medalj v igri odvisna od Moskve "Spartak", zavarovanje tretje mesto, s Minsk "Dinamo", ki se je boril za prvenstvo. V tekmi za veliko ciljev Belorusi zmagala 4: 3.

Leta 1983, Alex Mickle - že polnopravni igralec osnovne strukture, pa je ekipa ima stvari, ki se ne ujemajo, pa tudi. Triumph, da sezono postal drugi ukrajinski klub - Dnepropetrovsk "Dnepr", osvojil prvenstvo. A "belo-modro" je le 7. mesto.

Spet prvaki

Vrnitev na prejšnjo raven v Kijevu, ki jo mickle vodil, ni uspelo leta 1985. Potek igre v vsej sezoni - in drugega prvenstvo. Moskva "Spartak", je v ozadju za 2 točki. Naslednje leto, "Dinamo" znova postal priljubljenimi in prvakov le zaradi takratne meje žrebanja. Glede na rezultate iz sezone v Kijevu in Moskvi "Dynamo" je enako točk. In kdo - do 11. Ampak Muscovites so prikrajšani za eno točko, in Ukrajinci - ne. Dejstvo, da je pravila ena izjema - če je med tekmo je bilo dva ali več igralcev poklical v reprezentanco, potem je igra je meja žrebanje ne pušča. Alex Mickle igral za ljudi v Kijevu do leta 1990. Potem se je, da mu je uspelo zmagati z ekipo četrto zlato prvenstva ZSSR. Skupaj za ekipo je preživel 137 igre in dosegel 39 golov.

Kariere v Evropi

Po razpadu Sovjetske zveze, mnogi igralci odločili, da poskusite srečo v tujih klubih. Mickle Aleksej Aleksandrovič ni bil izjema in šel igrati v Italiji. Ukrajinski vezist postane igralec "Sampdoria" iz Genove za zmago italijanskega pokala lanskega sezone. Zato se z novim klubom, je dobro deluje v evropskem pokalu. V prvem krogu, so Italijani našli nemško »Kaiserslautern" in izgubijo stran z 0: 1. Donos Tekma je potekala po nareku kluba mickle. Rezultat 2: 0 je dostop do naslednjega koraka.

V 1/8 finale "Sampdoria" z lahkoto sooča z grškim "Olympiakos" (1: 0, 3: 1). V boju za polfinale na zabavi nenadoma izgubil poljski "Legia" 0: 1. V drugem kraku Genoese imel veliko priložnosti za izboljšanje razmer, vendar je igra končala z neodločenim izidom - 2: 2.

Medtem, v primeru, da italijansko prvenstvo v "Sampdoria" šlo dobro. Kljub domači poraz proti neposrednih tekmecev v boju za medalje, "Genova" in "Torino" (z istim rezultatom 1: 2), ekipa samozavestno prinesla zadevo na prvi doslej zmago v seriji "A". Fenomenalno "Milan" in "Inter" za 5 točk. Vezni Mickle, čigar biografija dobil še eno prvenstvo, je pomembno prispeval k skupnemu uspehu. Igral je 24 tekme in dosegel tri zadetke.

Albion

Kljub uspehu, po koncu sezone Mickle preselil v prvenstvo Škotske. Je prejel povabilo iz enega od vodij - ukaz "Glasgow Rangers". V svoji prvi sezoni v novem klubskem ukrajinski vezni postavlja vrsto zapisa. On je tretje leto zapored postal prvak, in državo z vsemi drugače.

Škotski pokal zmaga je verjetno najlažji. "Rangers" obiti najbližjo preganjalec, imenovan "Heart of Midlothian" za 9 točk. Hkrati je v sezoni dosegel 101 zadetek.

V celoti, ukrajinski preživel pet sezon na Škotskem, osvojil pet ligaških naslovov. Leta 1993 je "Aberdeen" izgubili 9 točk, in naslednje leto - samo 3. Boj je bil trd. Leta 1995 je bil drugi "Motherwell", zadaj za 15 točk. V zadnjem letu predstave mickle v Škotskem boju, "Rangers" kaznuje "Celtic", priznal na cilju 4 točke.

škotščina prvenstvo

V glavni evropski pokal turnirja starega svetovnega mickle že igral v Kijevu "Dynamo". Vendar pa je bil nastop škotskega prvaka precej drugačna. V sezoni 1992/1993, "Rangers" prvič potrkajo na danski "Lyngby" (1: 0, 2: 0), nato pa angleška "Leeds" (2: 1, 2: 1) in je bil v skupinskem delu. Tekmeci so francoski "olimpijske", belgijski "Brugge" in ruski CSKA Moskva. Škoti niso nikoli izgubili, vendar 4 črpa ni jim omogoči, da prvo mesto. Tvoja zadnja priložnost, so izgubili v zadnjem krogu, igranje doma remi z CSKA Moskva 0: 0. Končni šel na francosko »Marseilla".

V letih 1993/1994 je ekipa šla na odru 1/16, v grenkega boja po izgubi bolgarsko "Levski" samo zaradi števila doseženih golov v gostujoči tekmi (3: 2, 1: 2). Leta 1994 je sistem žrebu turnirja spremenilo. V skupinskem delu, 16 ekip je prišel igrati. Vendar Scots ne izpolnjuje pogojev, da smo dobili grško AEKu (0: 2 in 0: 1). V svoji zadnji sezoni igral za "Rangers" Mickle z ekipo uspelo v skupinskem delu, pretepanje Ciper "Anorthosis" (1: 0, 0: 0). Skupina je za srečanje z Dortmund, "Dortmund", italijanska "Juventus" in romunska "Steaua". Ob dveh poraz Italijanov (0: 4 in 1: 4), Škoti izgubili možnost za doseganje skupine. Ni zmagal eno samo zmago, ki jih uvršča zadnji. Mickle koncu igral za "Rangers" 110 tekem in dosegel 20 golov. Leta 1996 je končal svojo kariero v poklicnem nogometu za 33 let.

Skupina SZ

Največji uspeh v reprezentanci je dosegla mickle, igranje za ZSSR. Leta 1988 je odšel na olimpijskih igrah v Seulu.

V prvi tekmi s Sovjetsko ekipa nič žrebanje z gostitelji igral. V tekmi proti Argentinci pa vse do 7. minuti odprl Igor Dobrovolsky in 22 minut Mickle podvojili prednost. Za četrt ure pred koncem tekme Alfaro igral eno žogo, ampak Južni Američani niso dosegli več. V zadnji tekmi proti Američanom in naredil Mickle zadel dvakrat. Najprej je odprl točkovanje v prvem deset minut in 48 minut, nastavitev 4: 0 na zmago. Vendar pa, kot prepričljiva zmaga ni mogla do konca srečanja so Američani igrali dve žoge. Toda Sovjetska zveza še vedno prišel iz skupine iz na prvem mestu.

V 1/4 finale avstralski reprezentanci je premagala s 3: 0. In še enkrat odlikoval Dobrowolski, je spoznal dve kazni, in mickle. Semi-final proti Italijanom ni bilo tako enostavno. Po tem zadetku je bila odprta le za 50 minut, in je bilo Virdis. Da bi dosegel žogo nazaj Dobrovolsky uspelo 10 minut pred koncem rednem delu, struženje igro v preveč časa. Dodatne pol ure začeli sovjetski igralci uspešno - že v 92. minuti v arminas narbekovas svojemu moštvu zagotovil prednost, toda na 106. mickle je rezultat povišal na 3: 1. Vendar pa je po nekaj minutah Carnevale igral eno žogo, ki določa končni rezultat 3: 2 v korist Sovjetske zveze.

V sovjetskih igralcev finalu nasprotju Brazilci, in spet je bilo potrebno, da se povrnejo Romario cilj v prvi polovici. V sredini kazni na mestu drugega Dobrovolsky je izenačen. Odločilni zadetek v podaljšku dosegel Yuri Savitchev. Mickle dosegel 5 golov na turnirju.

Osebno življenje

Njegova bodoča žena spoznala v mladosti Alex mickle. nogomet družina oblikuje zavezništvo z Inna, ki mu jo je spoznal, ko so bili stari 13 let. Po 6 let, so uradno poročena. Leto kasneje so imeli prvenca - Alex. Sin enkrat se je ukvarjal z nogometom, vendar je na koncu odločil, da izbere drugo pot. Leta 2004 se je rodil Mickle drugi otrok - je bil imenovan Matej.

Med življenjsko športnika dobil ne samo športne pokale in medalje. Alex mickle državne nagrade. Od leta 2004 do leta 2016 je bil predstavljen s tremi stopnjami ukrajinskega reda "Za zasluge", in leta 1989 - Vrstni red prijateljstva narodov.

Na položaju treniranja

V letu 2012, Mickle -. Trener FC "Dynamo" (Kiev ") Najprej je pomagal Oleg Blokhin, nato pa je bil imenovan za športnega direktorja z mladinsko ekipo Ukrajine osvojil srebrno medaljo na evropskem prvenstvu ne more premagati le ekipo Nizozemske v finalu ...

Leta 2008 je postal mentor v reprezentanci. Debut igra postala prijazna s Cipra, ki se je končalo z neodločenim izidom - 1: 1. Mickle moral kvalificirati za svetovni pokal. Ekipa je začela s težko zmago nad Belorusijo, edini cilj Shevchenko zadel enajstmetrovko. Sledila je bolj prepričljivo zmago nad Kazahstana (3: 1) in z nič vlečne Croat. Spomladi leta 2009, je bila poražena v "Wembley" iz britanskega 1: 2, pri čemer je zmagoviti gol dosegel ustanoviteljem nogometu za 5 minut pred koncem srečanja. V juniju, Ukrajinci niso mogli ohraniti zmagovalni rezultat v igri gost proti Hrvatom - 2: 2. Med neuspelih vžigov izbora - v goalless žrebu v Minsku. V predzadnji krog Mickle Domača ekipa osvojila zgodovinsko zmago nad angleško, je edini cilj v prvi polovici leta dosegel Nazarenko. Vendar pa je za britanski, so bili le izguba točk, ki jih samozavestno osvojila prvo mesto, in Ukrajinci odšel v play-off.

Za kandidata so dobili Grki. Tekma se je v Atenah končal v goalless žrebanju, in v drugi tekmi Salpingidis dosegel edini gol na sredi prvega polčasa. Mickle za to tekmo je bil nazadnje kot trener. On je trenutno delajo v sistemu Kiev "Dynamo".