Pravila tenisa. Njihove podrobnosti in nianse

Ni skrivnost, da je aktivno življenje - pozitiven vpliv absolutno vseh sistemov človeških organov. In šport, kot so tenis, ni nobena izjema. Pravila tenisa so izumili precej dolgo časa, vendar ne vsak izmed nas pozna z njimi. Zato je čas, da bi dobili idejo o tovrstnih aktivnega počitka (za nekoga, za delo) in njenih odtenkov.

Kdo ureja ravnanje teniških tekem?

Mednarodna tenis zveza je glavni regulator vseh vprašanjih, ki se pojavljajo pri vodenju in organizaciji različnih turnirjev. Pravila tenisa so tudi urejeno in se določi glede na športno nadzornemu organu.

Tako zahteve določajo, da lahko delilec sestavljena iz treh ali petih nizov. V skladu s tem, da je športnik, je zmagovalec, bo treba premagati nasprotnika v vsaj dveh ali treh sklopov, to je več od tega. Takoj se lahko vozi v dveh tipičnih shemah.

Kot je račun vzdržuje v množici?

Pogosto je igral s tako imenovano tie-break. Vendar pa se včasih igre potekalo brez njega.

Če je tie-break še vedno na voljo, potem je zmaga v nizu se dodeli teniškega igralca, ki prvi osvoji šest iger, vendar pod pogojem, da ima nasprotnik zaostanek več kot dveh igrah. Ko je bil rezultat 5: 5, je niz izvede do 7. Ko število postane 6: 6, tie-break zažene.

pravila tenis določajo, da niz brez tie-breaker gre za 6 iger. Vendar, če je znamka dosegla v šestih igrah, in vrzel med igralci v dveh igrah tam, bo niz nadaljeval, dokler je razlika ne obstaja.

Rezultat je v igri in njegove lastnosti

Predvsem, je rezultat v igri, je danes sporočil, kot tudi v času, ko povojih tenis. ustanovljen štetje pravila, da je objava njegovih začne z igralcem, ki je opravil dobavo. Če ne obstajajo točke dosegel, nato prebral nič. Ob prvo točko - 15 sekund - 30, tretja - četrta točka 40. V celoti zagotavlja zmago v igri, vendar pod pogojem, če sta oba igralci niso 3 točke. V tem primeru je odhodek šteje enako.

Naslednja točka, če zmaga na vir ima prednost na dolgi rok. Če strežnik izgubi to točko, je prednost že v predvajalniku gostiteljici, in rezultat je napovedal manj. Za zmago igro po nizu, je nujno, da se dve točki zapored. Preprosto povedano, vložena na podlagi analize, več za zmago v igri je zelo pomembno, da se naslednje točke.

Risba je tie-break

V tie-break zadetka, po načelu "ena", "dva", itd potreben znesek točk - .. 7.

Športnik prvi točkovanja sedem točk zmaga tie-break in niz, vendar je potrebno, da ima vodstvo nad tekmeca v dveh ali več točk. Sicer igra traja, dokler ne doseže to vrzel. Vložitev tiebreaker dano za igralca, ki se obrne jo opravlja. Bil je tudi v igri za prvo točko. Nato naslednji dve točki nasprotnik trdi. izmenično dobavo nato pa od enega do drugega teniškega igralca za zmago enega od njih.

Začetek teniškem dvoboju,

Smo testirali osnovna pravila tenisa. Sedaj nam poudarjajo našo pozornost na to, kako se začne tekma. Sprva so se igralci ugotoviti, kdo je bil prvi med njimi bo z igrišča, kot tudi izberejo svoje strani sodišča. Izbor se zgodi z žrebom. Po vsakih lihih zadnjih igre športnikov zamenjata strani.

podaja na sodišču

Žoga je v igri od trenutka njihove predložitve in pred epizodo, ko ni pokončal točk ali napaka storjena pri uporabi. In pravila tenisa, da začnete govoriti o istih zahtev. Včasih žogo idealno linijo. V takih primerih bo žogo šteje kot črto - sestavni del sodišča.

Igralec, ki je služil kot stavke bo štela točke, če je žoga po predložitvi spada meja sodišča in ne dotikajte morebitne trajne sodnih prostorih. Če se žoga dotakne stalno sodišče, ki sodi v preobratu, potem je točka dosodi nasprotniku.